Właz rewizyjny

 

Włazy rewizyjne mogą występować w wersji wykonanej ze stali nierdzewnej, ocynkowanej lub aluminium. Najczęściej te wykonane ze stali nierdzewnej stosuje się w przemyśle spożywczym ze względu na podwyższone wymagania sanitarne oraz kontakt z żywnością. Klapy rewizyjne wykonane ze stali ocynkowanej i aluminium stosuje się natomiast w halach przemysłowych, magazynach itp. Włazy rewizyjne składają się z ramy oraz pokrywy a także zbrojenia i mocowania śrubowego.

 

WŁAZ POD WYPEŁNIENIE PŁYTKAMI HATCH TILE

 klapy_rewizyjne_001

 WŁAZ Z POKRYWĄ PEŁNĄ HATCH SOLID

klapy_rewizyjne_002

W wyniku ciągłego rozwoju pawilonów i galerii handlowych coraz częściej natrafiamy na włazy rewizyjne które służą jako czyszczaki różnych systemów instalacji mieszczących się pod posadzką. Bardzo często zdarza się tak że pojedyncza klapa rewizyjna nie wystarcza gdyż ów przewody ciągną się na całej długości hali obiektu czy też pasażu pawilonu handlowego. W takim wypadku znajdują zastosowanie włazy HATCH TILE MULTI – składające się z kilku części z wyjmowaną poprzeczką która umożliwia dostęp do komory pod posadzkowej.

Klapy rewizyjne tego typu podobnie jak ich odpowiedniki w wersji pojedynczej, składają się z ramy oraz pokrywy. Pomiędzy nimi znajduje się uszczelka (w wersji włazów gazoszczelnych), która chroni przed przedostawaniem się przykrych zapachów do wnętrza pomieszczenia w którym się znajduje. Wszystkie klapy rewizyjne wyposażone są w klucze do wyciągania.

Włazy rewizyjne HATCH TILE MULTI mogą przyjmować formę ciągów prostych lub też mogą to być formy łamane w kształcie litery L,C itd. Oczywiście istnieje możliwość aby klapy rewizyjne przyjmowały inne kształty.

W trakcie montażu klap rewizyjnych należy przestrzegać następujących warunków:

– Część górna (pokrywa włazu) oraz dolna (rama włazu) muszą być złożone w trakcie zabudowy
– Pomiędzy brzegami części górnej i dolnej należy umieścić dystansy aby uniknąć zniekształcenia ramy
– Właz poziomujemy i ustawiamy na wcześniej wykonanej studzience
– Zaleca się wypełnienie włazu betonem klasy B30 lub wyższej w zależności od jego wymiarów oraz wielkości docelowego obciążenia
– Betonować należy na odpowiednią wysokość aby była później możliwość zabudowy posadzki